Fundația IKAROS România demarează în parteneriat cu Asociația „Timotei Cipariu” proiectul „Și eu vreau să cresc mare” adresat copiilor cu dizabilități auditive de la Școala Gimnazială Specială nr. 1 și copiilor cu situații sociale vulnerabile de la Liceul Teologic Greco-Catolic „Timotei Cipariu” din București.

Proiectul își propune amenajarea și dotarea unei cantine profesionale moderne astfel încât, la final, să poată pregăti un număr de 250 de porții de hrană caldă pe zi spre fi distribuite gratuit acestor copii.

Finanțarea proiectului este asigurată de către organizația caritabilă germană Renovabis împreună cu Asociația „Timotei Cipariu”, Primăria Sectorului 1 și Școala Gimnazială Specială nr. 1 din București, iar durata de implementare este de 18 luni.